یا علی مدد
           دانلود
نگارش در تاریخ یکشنبه نهم فروردینماه سال 1394 توسط حسین | نظرات ()


قلبم سیاه شده بود هرچه از آیات قرآن را می خواندم آرامتر می شدم . ولی خوب نمی شدم ، محبوبیتی بین مردم داشتم ؛ زیرا به مردم تواضع می كردم كه مرا دوست بدارند و بیشتر احترامم كنند ، به همه سلام می كردم ، به خاطر اینكه آنها را خجالت بدهم ، كه بعدا آنها سبقت به سلام بگیرند ، اگر یكی از مریدان دو زانو در مقابلم نمی نشست ، در دل ناراحت می شدم . وقتی وارد مجلس می شدم و مردم به خاطر ورودم صلوات می فرستادند ، خوشحال می شدم .

یك روز وارد مجلسی شدم ، جمعیت چند هزار نفری كه برای دیدن من جمع شده بودند همه از جا برخواستند و صلوات فرستادند و من در ضمن چند كلمه ای برای مردم حرف زدم . گفتم : برادران ! شما كه این گونه به من اظهار محبت می كنید ، شاید نفس من خوشش بیاید و حال آنكه من لیاقت این همه محبت را ندارم . اینجا معلوم بود كه مردم به زبان حال و قال می گفتند: ببین چه آقای خوبی است ، چقدر شكسته نفسی می كند . خیلی خوشم آمده بود . ولی وقتی به منزل رفتم و خوب به عمق مطلب فكر كردم ، متوجه شدم كه خود این شكسته نفسی من به خاطر هوای نفس بوده است .


ضمنا مطلب قابل توجه این بود كه : وقتی از پشت میز سخنرانی در آن مجلس به میان مردم آمدم ، پیر مرد دهاتی نورانی پیش من آمد و به من گفت : شما نباید آن قدر ضعیف باشید كه از ابراز احساسات مردم تغییر حال پیدا كنید و نفستان خوشش بیاید و یا اگر به شما بی اعتنایی كردند ، ناراحت شوید . شرح صدر داشته باشید و به این مسایل اهمیت ندهید .
من در آن مجلس از بس از اظهار محبت مردم و احترامات آنان مست خوشحالی شده بودم ، نفهمیدم این پیر مرد چه می گوید . ولی وقتی در منزل فكر می كردم ، متوجه شدم كه او مرا متنبه كرده ، و به من فهمانده است كه اگر بر فرض هم من راست بگویم و از این احترامات خوشم نیاید ، تازه شرح صدر نداشته ام و ضعیف بوده ام . اینجا بود كه من می خواستم منفجر شوم ، دیوانه شده بودم ، با خود می گفتم پس من كی از آن سیاهی ها ، به خصوص از جاه طلبی و ریاست طلبی نجات پیدا می كنم ؟ ! گریه زیادی كردم و سپس چون بیشتر از این نمی توانستم از وسایل عادی استفاده كنم ، دست به وسایل معنوی زدم .ناگهان به فكرم رسید كه نماز استغاثه به حضرت صدیقه كبری فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را بخوانم و از آن مخدره و ملكه جهان هستی ، درخواست رفع این بلا و مرض روحی را بنمایم . این نماز را با همان آدابی كه در باب دوم كتاب باقیات الصالحات (در نمازهای مستحبی ) مفاتیح الجنان است خواندم .
یعنی دو ركعت نماز به نیت استغاثه به حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) خواندم . و بعد از نماز سه مرتبه الله اكبر گفتم ، و سپس سر به سجده گذاشتم و صد مرتبه گفتم : یا مولاتی یا فاطمه اغیثینی (یعنی : ای مولای من ! ای فاطمه زهرا ! مرا از شر این دشمن پناه ده ) بعد طرف راست صورتم را به زمین گذاشتم و همان جلمه را صد مرتبه و باز طرف چپ صورتم را به زمین گذاشتم و همان جمله را صد مرتبه گفتم و باز سر به سجده گذاشتم و همان جمله را صد مرتبه گفتم ، هنوز سر از مهر بر نداشته بودم كه آثار لطف حضرت صدیقه كبری فاطمه زهرا ام الایمه (سلام الله علیها) ظاهر شد و مرا از آن سیاهی یعنی صفت ریاست طلبی نجات داد و بعدا كه به قلبم مراجعه نمودم و دهها مرتبه خود را امتحان نمودم بحمدالله اثری از آن صفت در خود ندیدم .

لازم به تذكر است كه : بعضی از مردم گمان كرده اند شفای امراض روحی اهمیتش كمتر از شفای مرضهای جسمی است ، لذا اگر گفته شود كه : فلان كور به بركت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) شفا یافت . از نظر آنها شگفت انگیزتر از آن است كه گفته شود ، فلان شخص ریاست طلب به بركت آن حضرت (سلام الله علیها) شفا یافت . و حال آنكه اهمیت و ارزش هر چیزی مربوط به نتیجه و فایده آن چیز است . مثلا اگر وقتی یك كور شفا پیدا می كند ، حد اكثر فایده اش این است كه چند سالی بسیار محدود كه می خواهد در دنیا زندگی كند ، دارای چشم می باشد ولی وقتی از دنیا رفت دیگر بین كور و بینا فرقی نمی باشد . و فایده آن بینایی همین جا تمام شده است . اما یك شخص حسود اگر شفا پیدا كند ، از بدبختی همیشگی نجات پیدا كرده ؛ زیرا صفات روحی همانند خود روح ، همیشه با او هست برعكس صفات بدنی كه مثل خود بدن برای مدت موقتی باقی می ماند .
بنابراین ، امراض روحی با امراض جسمی به هیچ وجه قابل مقایسه نیست ؛ زیرا زندگی دنیا در مقابل زندگی آخرت صفر است . (1)

ادامه مطلب
نگارش در تاریخ سه شنبه چهارم فروردینماه سال 1394 توسط حسین | نظرات ()
حجم 8 مگابایت

دانلود کنید


نگارش در تاریخ یکشنبه دوم فروردینماه سال 1394 توسط حسین | نظرات ()
 رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند:

كسى كه در روز جمعه صد بار بر من صلوات بفرستد


خداوند شصت حاجت او را بر آورده مى نماید


سى حاجت در دنیا

و سى حاجت مربوط به آخرت .


سند : کتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال شیخ صدوق رحمه الله علیه


نگارش در تاریخ یکشنبه دوم فروردینماه سال 1394 توسط حسین | نظرات ()
درباره وبلاگ

الهم عجل لولیک الفرج
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
صلوات برای ظهور امام زمان؟

نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic